Download
Постанова МОЗ України "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період кар
Постанова_ГДСЛУ_№55.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Посилення карантинних заходів в Україні

З 22 червня в Україні посилили карантинні заходи 

          Перелік правил роботи для дитячих садочків під час адаптивного карантину для працівників:

1.     заборонено перебування в приміщенні дитячого садка без маски!

2.     температурний скринінг перед початком зміни;

3.     дезінфектор на вході;

4.     дезінфекція поверхонь кожні 2 години та після занять;

5.     вологе прибирання з дезінфектором в кінці зміни;

6.     регулярне провітрювання приміщень;

7.     недоступність для дітей місць використаних ЗІЗ;

8.     тимчасове відсторонення осіб з груп ризику;

9.     миття рук і обробка дезінфектором кожні 2 години;

10.  п’ятиденний запас ЗІЗ;

11.  рідке мило та паперові рушники в санвузлах;

12.   утримання від контакту з хворими;

     13.  самоізоляція при симптомах респіраторного захворювання.

 

Адаптивний карантин. Умови роботи закладу

 

З 9 червня 2020р. починає працювати в умовах адаптивного карантину дошкільний заклад №7 "Горобинка"

У період адаптивного карантину у дошкільному закладі вводиться особливий режим роботи, з метою запобігання поширення коронавірусу  Для цього, затверджений особливий графік прийому дітей.  

Шановні батьки та працівники закладу!!!

Переконливо просимо Вас дотримуватись наступних правил:

  1. Перш ніж привести дитину в заклад дошкільної освіти, будь ласка,  зверніть увагу на стан її здоров`я. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань  (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно звернутися до сімейного лікаря та обов’язково попередити вихователя чи медичного працівника закладу і вжити заходів щодо  самоізоляції.

 

2. Обов'язково дотримуйтесь затвердженого графіка прийому дітей, зберігаючи дистанцію з працівниками та іншими батьками 1,5 м. Слід уникати близького контакту з працівниками дошкільного закладу та іншими батьками і дітьми.

 

3. Ранковий прийом дітей буде здійснюватися старшою медичною сестрою  і вихователем групи на території ЗДО, за межами приміщення, згідно затвердженого графіку, що доведений до вашого відому.  Вранці та кожні чотири години упродовж дня, дітям буде проводитись температурний скринінг. Діти, з температурою тіла понад +37,2°С та з ознаками соматичних захворювань, будуть ізольовані. Батьки зобов’язані  негайно забрати дитину з дитячого садка та звернутися до сімейного лікаря.

 

4. Для батьків та інших супроводжуючих осіб, вхід у приміщення дошкільного закладу – заборонений. Забирати дітей ввечері, лише на вулиці, або при вході до дитячого садка.

 

5. Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину, на  території закладу повинні бути в захисних масках (у тому числі саморобних), так, щоб були покриті ніс та рот, відповідно до карантинних вимог. Необхідно надавати вихователеві правдиву інформацію стосовно стану здоров’я дитини та членів родини.

 

6. У зв’язку з правилами та умовами адаптивного карантину, в закладі буде проводитись систематична дезінфекція обладнання та приміщень,  тому батькам варто надавати медичному працівнику інформацію щодо можливих алергічних реакцій у дітей на миючі , дезінфікуючі засоби та антисептики.

 

7. Забороняється приносити з дому іграшки, їжу, гаджети та інший матеріал (олівці, книги, тощо) окрім особистих речей: одяг, змінне взуття, паперові та вологі серветки, головний убір. Особисті речі дитини складати  в індивідуальний дитячий рюкзачок, а  не передавати в пакеті вихователю.

 

8.Важливо повідомити вихователям свої достовірні мобільні номери телефону, або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо). 

 

9. З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи ЗДО (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт закладу,  сторінку вихователя Вашої групи в Viber, де буде розміщено відповідну інформацію.

 

10. Для вирішення нагальних питань, отримання інформації стосовно роботи закладу звертайтесь до адміністрації  в телефонному режимі або он-лайн. Контактний телефон ЗДО:  (05449) 2-02-95;  e-mail:  shostka-dnz1@ukr.net

 

11. Обмежіть перебування дітей в громадських місцях.  Це є небезпечним для їх і  вашого здоров’я, навіть під час послаблення карантину.                   

 

 

Інформаційна довідка

для проведення роз’яснювальної роботи

щодо запобіганню поширенню коронавірусу

Ставтеся відповідально до власного  здоров'я та здоров'я оточуючих!

Основна теза: Захворів – сиди вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.

·       У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря

·       Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.

 

Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

·       На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.

·       Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.

·       Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.

·       Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.

 

Хто є групою ризику?

·       Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.

·       Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання)

·       Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)

·       Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

·       Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

·       Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок[4] (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири

 

Як можна заразитися, Як передається вірус?

·       Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

·       Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).

·       На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.

·       Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

·       Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.

 

Як довго вірус живе на поверхнях?

·       За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

 

Рекомендації як убезпечити себе від зараження:

1.          Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком. Миття рук з милом:

·       тривалість процедури — 20–40 с;

·       вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

·       обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

·       обробка рук спиртовмісним антисептиком:

·       спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);

·       антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

·       тривалість обробки — близько 30 с;

·       особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

·       обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

·       у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

·          контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
 

1.          Уникайте скупчення людей.

2.          Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

3.          Використовуйте захисну маску: обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить)

·       якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

 

Використовуйте маску правильно:

·       вона має покривати ніс і рот;

·       вона має щільно прилягати, без відступів по краях;

·       заміняйте маску, щойно вона стала вологою;

·     не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;

·       заміняйте маску щочотири години;

·       не використовуйте маску повторно.

Додаткові рекомендації працівникам на об’єктах харчування

 ·       По термообробці необхідно суворо дотримуватись існуючих вимог до приготування страв.

·       Миття посуду повинно проводитись строго по інструкції:

           ·       видалення залишків їжі.

           ·       миття щіткою за температури води 50 градусів з миючими засобами.

           ·       миття з додаванням дез. розчину у іншій ємності (ванні).

        ·       ополіскування під проточною водою температурою не менше 65 градусів - це також в окремій ємності.

         ·       просушування на спеціальних полицях.

 

 

Download
Коронавірус - поради
7 порад для захисту від коронавірусної і
Adobe Acrobat Document 3.4 MB
Download
Як себе захистити від вірусних інфекцій.
Додаток коронавирус.pdf
Adobe Acrobat Document 172.5 KB
Download
Використання маски.pdf
Adobe Acrobat Document 460.5 KB
Download
Розпорядження МОЗ України про протиепідеміологічні заходи при послабленні карантину
Розпорядження 32.pdf
Adobe Acrobat Document 2.6 MB