В ЗДО № 7 "Горобинка" організоване безпечне і якісне харчування дітей: замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості; додержання умов і термінів їх зберігання; технології приготування страв; правил особистої гігієни працівників харчоблоку. Харчування здійснюється згідно з рекомендованим чотиритижневим меню. Щодня, на кожний наступний день, окремо складається меню-розклад,  відповідно до затверджених норм, до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного чотиритижневого меню, картотеки страв. Регулярно, за 30 хвилин до роздачі їжі,  старша сестра медична оцінює якість її приготування, в її присутності кухар відбирає добові проби в чистий посуд з кришкою в об’ємі порції для дітей молодшої групи. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня і є показником якості роботи кухарів.

    Щоденно старша сестра медична Ляшенко Н.К. та директор ЗДО Панченко Н.В. здійснюють контроль за організацією харчуванням дітей. Результати фіксуються у відповідних журналах контролю за організацією харчування згідно чинного законодавства. На основі результатів проводиться індивідуальна робота з певною категорією працівників.

      Об’єм та частота завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їх реалізації та кількості дітей і завозяться в заклад згідно графіка. Бракеражна комісія закладу постійно контролює постачання продуктів харчування. Продукти надходять до закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.

     Ведеться суворий облік продуктів харчування, який фіксується у «Книзі складського обліку», де вказується дата їх надходження, постачальник тощо. Комірник планує своєчасне забезпечення основними продуктами харчування на два дні, здійснює їх видачу на харчоблок згідно меню.

     Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів сестра медична  старша веде «Журнал обліку виконання норм харчування». На підставі даних цього журналу кожні 10 днів проводиться аналіз якості харчування, а за необхідності – його корекція. При невиконанні норм харчування з метою подальшої корекції харчування проводиться розрахунок основних інгредієнтів їжі у раціонах харчування дітей відповідно до таблиць хімічного складу та енергетичної цінності деяких продуктів харчування.

      Сестра медична  старша контролює виконання меню і якість страв, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань раціонального харчування, особливо в оздоровчий період, дає оцінку ефективності харчування, проводить заняття з персоналом з питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і групових гострих кишкових інфекцій.

       Кухарі закладу відповідають за високоякісне і своєчасне приготування їжі та дотримання технологічних вимог: кулінарна обробка продуктів повинна максимально зберігати харчову цінність, сприяти засвоєнню їжі, надавати їй приємного зовнішнього вигляду, смаку і запаху.

 

     Персонал,  відповідальний за харчування дітей, проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім’ї. Домашнє харчування має доповнювати раціон дитячого садка. Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах, висвітлюється в інформаційних куточках. Для отримання інформації батьками про харчування дітей в закладі, в інформаційному куточку на стенді для батьків щодня розміщується меню.

Основні принципи організації харчування в закладі дошкільної освіти:

  • відповідність енергетичної цінності раціону харчування енерговитратам дітей;
  • збалансованість та максимальна різноманітність раціону;
  • технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність;

 

  • забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

Основні принципи організації харчування в закладі дошкільної освіти:

  • відповідність енергетичної цінності раціону харчування енерговитратам дітей;

  • збалансованість та максимальна різноманітність раціону;

  • технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність;

  • забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

ВИТЯГ

із Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2205 від 25.09.2020р., зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за № 1111/35394)

 

Додаток 11

до Санітарного регламенту для закладів

загальної середньої освіти (пункт 11 розділу VI)

 

 

ВИМОГИ

до організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами, включаючи харчову алергію та непереносимість окремих харчових продуктів або речовин 

 

.     1. Особливі дієтичні потреби вихованців закладу дошкільної освіти підтверджуються медичною довідкою, що видана сімейним лікарем чи педіатром, де зазначено особливі дієтичні потреби дитини із встановленням відповідного діагнозу.

2.    2. Індивідуальне харчування для дітей з особливими дієтичними потребами повинно бути організоване з урахуванням рекомендацій щодо обмеження/виключення відповідних харчових продуктів, напоїв та страв зазначених у медичній довідці.

3.  3. Енергетична та поживна цінність харчування для дітей з особливими дієтичними потребами повинна відповідати віковим та статевим нормам та повинна бути забезпечена адекватною заміною тих харчових продуктів, напоїв та страв, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість.

ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО СТВОРЕННЯ НАЛЕЖНИХ УМОВ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗПЕЧНОГО ХАРЧУВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2021-2025 РОКИ

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 р. № 1008-р «Про затвердження плану заходів з реформування системи шкільного харчування», на виконання пункту 11 Протоколу наради під головуванням Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. та за участю дружини Президента України Зеленської О.В. з питань реформування системи шкільного харчування від 10.12.2020, розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 30.12.2020 № 674-ОД «Про затвердження Регіонального плану заходів щодо створення в закладах освіти належних умов для безпечного та якісного харчування дітей у Сумській області на 2021-2025 роки», з метою забезпечення безпечного та якісного харчування дітей у закладах освіти області затверджено План заходів щодо створення належних умов для організації безпечного харчування дітей у закладах освіти Шосткинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки (далі – План заходів), що додається. 

Download
ПЛАН-ЗАХОДІВ-ЩОДО-безпечного-та-якісного
Adobe Acrobat Document 168.5 KB